חום סולארי מקבל מסנוור בחורף, כאשר זה יכול לעזור לחמם את הבית שלך. אבל בקיץ, כשהשמש נמצאת הגבוהה ביותר והחום שהוא מעביר בתוך הבית הופך את עבודות המזגן שעות נוספות, אלה הנוספות יכולות להיות מכריעות. השתמש ברעיונות אלה כדי לשמור על קור רוח בבית.

במאמר זה: חלון מיקום אלמנטים מוטוריים כיסויי חלונות

מיקום חלון

חלונות דרום, מזרח ומערב מערבה יכולים ליצור בעיות התחממות יתר בחודשי הקיץ, כאשר השמש נמוכה מספיק בבוקר ואחר הצהריים המאוחרים כדי להאיר ישירות לתוכם. חלונות הפונים לכיוונים אלה יכולים להשיג עד 235 BTUs (יחידות תרמיות בריטיות) לשעה בחום הצהריים. חום עובר דרך צוהר יכול להיות גדול עוד יותר, מהווה איום עלות למאמצי קירור בקיץ. לבית חדש, שקול את מיקום החלונות שלך ביחס לאקלים בו אתה גר.

אלמנטים חיצוניים

אם זה מאוחר מדי לעיצוב מחדש של מיקום חלונות, שקול דרכים אחרות להגביל את עליית החום הסולארית. בניינים, תלויים, מרפסות, סוככים או עצים (רצוי נשירים) יכולים לעזור לחסום אור שמש מחלונות. טיפולי הצללה חיצוניים הם כ- 50% יעילים בהרבה מכיסויי חלונות פנימיים בחסימת חום סולארי, אך יכולים להיות תוסף יקר והעיצוב שלהם חייב לעבוד בצורה אסתטית עם שאר החלק החיצוני של הבית.

כיסויי חלון פנים

אחת הדרכים הקלות והרבה כלכליות לשליטה על סולארי היא השימוש בכיסויי חלונות. הורדת גוונים או רישום וילונות כדי לחסום את חום השמש יכולה לעזור לשמור על פנים הבית שלך קריר, ולהקטין את הצורך בהפעלת מזגנים או מאווררים לפרקי זמן ארוכים.

סרט סולארי

חלונות גדולים בהתאמה אישית או חלונות דירה מקומה עד תקרה, שיכולים להיות קשה להתאים לכיסויי חלונות, נהנים מסרט סולארי שיכול לעזור לשלוט בכמות השמש והחום החודרים לחלון. בעוד שמוצר מסוג זה עשוי להתדרדר לאחר מספר שנים, התקנה מקצועית יכולה לוודא שאורך חיים ארוך יותר, בערך 8 עד 10 שנים.

ציפוי נמוך E.

אפשרות הרבה יותר קבועה אם כי יקרה היא להתקין זכוכית חלונות מיוחדת שיש לה יכולת הצללה גדולה יותר המובנית בתוכה. בעת חקר חלונות חדשים, בדוק עם היצרנים כדי לגלות אם הם מציעים Windows עם שכבה אחת או הרבה יותר של ציפויים נמוכים (Emissivity Low) במוצר שלהם. טכנולוגיה זו פועלת על ידי שיקוף חום בחזרה למקור שלה ויכולה לעזור לאבטח ריהוט על ידי הקרנת קרני UV פוגעות. ציפוי של Low-E שווה בערך להוספת חלונית זכוכית נוספת לחלון ויכול למזער את העברת החום של קרינת גל ארוך פי 5 עד 10 פעמים.

גז ארגון

חלק מהיצרנים מזריקים גם גז ארגון לחללי אוויר בין חלונות הזכוכית. גזים בטוחים וסביבתיים, גז ארגון מפחית באופן משמעותי את הולכת החום.

Leave a Reply

Your email address will not be published.